Detalizēta informācija

Klasteru tehnoloģija

Serveriem.LV klastera ilustrācija

Katrs klasteris sastāv no diviem identiskiem izdalītiem datoriem, savienotiem savā starpā ar atsevišķu Gigabit līniju tiešsaistes disku sinhronizācijai. Abi fiziskie serveri kopā veido virtuālo koplietoto disku, pieejamu abiem serveriem un visi dati tiek vienlaicīgi rakstīti uz diskiem abos serveros. Visas disku lasīšanas operācijas tiek veiktas lokāli, attiecīgi datu lasīšanas ātrums un aiztures ir identiskas savrūpam serverim.

Katrā klasterī ir primārais serveris, kas nodrošina satura piegādi un citus servisus, kā arī maiņas serveris, kas ir gatavs pieslēgt koplietoto disku jebkurā brīdī ja primārais serveris pārstāj pilnvērtīgi funkcionēt. Šajā gadījumā maiņas serveris kļūs par jauno primāro serveri minūtes laikā. Tiklīdz iepriekšējais primārais serveris tiks salabots, tas kļūs par jauno maiņas serveri (tā kā serveri ir identiski, nav pamata tos pārslēgt atpakaļ).

Serveru pieejamība ir nepārtraukti uzraudzīta gan no iekšpuses, gan no ārpuses. Sistēmu administratoriem tiek nekavējoties ziņots par jebkurām novirzēm serveru darbībā.

Datu centrs

Mūsu klasteru serveri ir izvietoti jaunā datu centrā ar labu vidi un ventilāciju, kas atrodas bijušajā VEF teritorijā, Rīgā.

Tam ir neatkarīgas elektrības padeves līnijas līdz diviem atsevišķiem 1.2MW transformatoriem pieslēgtiem pie nesen rekonstruētās stratēģiskās Latvenergo apakšstacijas, kas nodrošina ar elektrību Brīvības ielu un Ministru Kabinetu. Pati apakšstacija tika būvēta speciāli lai nodrošinātu nepārtrauktu elektropadevi un tiek uzskatīta par vienu no stabilākajām Latvijā. Barošanas līnijas ir pieslēgtas nepārtrauktās barošanas avotiem (UPS), kas var uzturēt datucentru apmēram pusstundu gadījumā ja abas elektrības padeves līnijas kļūs nepieejamas.

Datu centram ir divas neatkarīgas optiskās līnijas līdz LIX un SMILE punktiem, kā arī līdz maģistrāļu operatoram Baltcom IP. Pārtraukuma gadījumā rezerves pieslēgums tiek aktivizēts mazāk kā minūtes laikā.

Aparatūra

Serveri ir uzbūvēti nu augstas kvalitātes komponentēm. Katrā serverī ir vismaz Intel Core2Quad Q6600 2.4GHz procesors un vismaz 8GB operatīvās atmiņas. Diskatmiņa sastāv no 4 1TB diskiem aparatūras RAID10 masīvā ar baterijas nodrošinājumu.

Tradicionālais hostings

Mūsu sistēma pašlaik iekļauj divus cPanel serverus - secure1.serveriem.lv (phpinfo) un secure2.serveriem.lv (phpinfo) ar sekojošu programmatūru:

  • 64bit CentOS 5.5 ar Linux 2.6.32;
  • dinamisko saturu sniedz Apache 2.2.17 ar FastCGI un ionCube Loader;
  • statisko saturu sniedz Nginx 1.0, kas strādā kā reverse-proxy Apache serverim;
  • PHP 5.3.6, Perl 5.8.8, Python 2.4.3, TCL/TK 8.4.13, Ruby 1.8.7;
  • MySQL 5.1.56, PgSQL 8.1.22, SQLite 3.3.6;
  • Softaculous 3.2.

Piezīme: mūsu sistēmas tiek regulāri atjauninātas, līdz ar ko šajā sarakstā minētās programmatūras versijas var būt vecākas kā pašlaik lietotas.

DNS serveru funkciju nodrošina DNS klasteris, kas sastāv no trim dažādiem vārdu serveriem: ns1.serveriem.lv (Latvijā), ns2.serveriem.lv (Latvijā) un ns3.serveriem.lv (Lielbritānijā). Šie serveri ir pilnībā sinhrozinēti un visi ieraksti tajos ir identiski.

cPanel serveri veido ikdienas rezerves kopijas. Tiek saglabāta jaunāka ikdienas un jaunākā iknedēļas rezerves kopija. Tās tiek glabātas gan pašos serveros, gan arī glabātuvē kas atrodas cituviet (Latvijā).

Virtuālie serveri

Visi virtuālie serveri bauda priekšrocības, ko sniedz Serveriem.LV izstrādātā augstas pieejamības infrastruktūra. Mēs izmantojam OpenVZ platformu, jo tā nodrošina labāku ātrdarbību visās jomās, salīdzinot ar citiem virtualizācijas risinājumiem. Diemžēl, OpenVZ ierobežojumu dēļ, visi virtuālie serveri izmanto vienu un to pašu kerneli, un attiecīgi nav iespējams izlikt citu kerneli vai kerneļa moduļus.

Mēs piedāvājam virtuālos serverus ar jau gatavu Linux instalāciju. Var izvēlēties kādu no sekojošu distributīvu versijām: Alt Linux, Arch Linux, CentOS, Debian, Fedora, Slackware, SuSE, Ubuntu Server.

Pēc pieprasījuma mēs varam piedāvāt DNS hostinga kontu arī virtuālo serveru lietotājiem, lai viņi varētu izmantot arī mūsu DNS klastera labumus.

Virtuālajiem serveriem netiek automātiski taisītas rezerves kopijas, līdz ar to lietotājs pats atbildīgs par savu datu rezerves kopēšanu. Jāpiezīmē gan, ka serveri tiek glabāti RAID10 masīvā, kas ir sinhronizēts starp divām neatkarīgām sistēmām, līdz ar ko datu zuduma varbūtība ir niecīgi maza.