Jaunumi

Oct 28, 2010

Serveriem.LV mājaslapu uzturētājs izaicina konkurentus mēroties ar stabilitāti


Serveriem.LV, viens no stabilākajiem hostinga sniedzējiem Latvijā, met izaicinājumu konkurentiem: "kurš vēl spēj nodrošināt vismaz 99.99% vai augstāku stabilitāti?"

Cik bieži nestrādā Jūsu mājaslapa? Daudzi populāri hostnga (tīmekļa mitināšanas) pakalpojumu sniedzēji izvairās no šī jautājuma, vai arī piedāvā stabilitāti robežās no 99% līdz 99.9%, ja viņiem papildus nesamaksā. No tā var saprast, ka vidēji Latvijā mājaslapas nav pieejamas apmēram 2 stundas mēnesī. Serveriem.LV, viens no stabilākajiem hostinga sniedzējiem Latvijā, met izaicinājumu konkurentiem: "kurš vēl spēj nodrošināt vismaz 99.99% vai augstāku stabilitāti?"


Laikā, kad Latvijā savus pakalpojumus piedāvā vismaz vairāki desmiti tīmekļa mitinātāju, katrs mājaslapas īpašnieks ir diez gan sarežģīta jautājuma priekšā: kurš pakalpojumu sniedzējs ir labāks? Ja funkciju sarakstu un cenu salīdzināt ir samērā vienkārši, tad ar stabilitāti ir krietni grūtāk. Tā vien šķiet, ka vienīgais uzticamais veids to uzzināt, ir pieteikties pakalpojumam, jo pat detalizētajos aprakstos šo punktu bieži noklusē. Parasti var lasīt, ka pakalpojumu sniedzēji apņemās nodrošināt pēc iespējas labākus pakalpojumus un ar to arī solījumi aprobežojas, līdz ar ko viņus vairs nevar vainot, ja lapa pazudīs dienas vidū uz pāris stundām.


Ko darīt tiem klientiem, kam no tīmekļa pakalpojuma stabilitātes atkarīgs prestižs un ienākumi? Uz vienas rokas pirkstiem var saskaitīt tādas kompānijas, kas publiski izsaka savu apņēmību nodrošināt nepārtrauktu pieejamību. Vēl mazāk ir to kompāniju, kas to dara par saprātīgu cenu. Šādos gadījumos nereti klienti skatās uz ārzemju pakalpojumu sniedzējiem, kas turklāt arī piedāvā labākas cenas.


Neapšaubāmi, ka 100% pieejams nevar būt nekas, un pat labākās sistēmas reizēm apstājas, bet tas nebūt nenozīmē, ka no šādām atteicēm klientam būtu jācieš ilgāk par pāris minūtēm. To var nodrošināt modernās puduru (jeb klasteru) tehnoloģijas, kad vairāki serveri ir norīkoti viens otru pilnībā vai daļēji aizvietot kļūmes gadījumā. Diemžēl, reti kurš tīmekļa mitinātājs Latvijā nodrošina šādu pakalpojumu kvalitāti.


Serveriem.LV veidotājs, starptautiskais konsultants datortīklu jomā, Dmitrijs Golubevs ir pārliecināts, ka arī Latvijā vajadzētu ieviest modernākās tehnoloģijas augstās stabilitātes nodrošināšanā, bet tam nevajadzētu īpaši iespaidot pakalpojumu cenu. "Jau trešo mēnesi nevainojami stradājoša sistēma ir labs pierādījums šiem vārdiem," viņš uzsver. Neapšaubāmi, ka Latvijā tīmekļa mitināšanas pakalpojumi ir nesamērojami dārgāki kā ārzemēs, tāpēc Serveriem.LV izsaka gatavību "spert pirmo soli, lai Latvijā šie pakalpojumi kļūtu gan lētāki, gan stabilāki kā pašlaik."